uk I eng

Розклад лекцій

3 курс

Розклад лекцій для студентів 3 курсу медичного факультету №3 на осінній семестр 2018/19 н.р. (натиснути для перегляду)

Тематичний план лекцій для студентів 3 курсу медичного факультету №3

№ лекції Тема лекції
1 Періоди дитячого віку, їх особливості.
2Особливості періоду новонародженості.
3Фізичний та психомоторний розвиток дітей та методи їх оцінки.
4Природне вигодовування немовлят. Переваги природного вигодовування немовлят. Значення годування груддю для здоров’я дитини і матері. Кількісний і якісний склад материнського молока. Імунобіологічна роль материнського молока. Методи розрахунку добового об’єму їжі та режиму харчування. Правила і техніка вигодовування материнським молоком.
5Підгодовування (прикорм) і корекція харчування. Потреба дитини в білках, жирах, вуглеводах та калоріях. Режим і харчування жінки-годувальниці. Труднощі при годуванні груддю. Профілактика гіпогалактії і маститу. Особливості вигодовування недоношених новонароджених. Поняття про «вільне вигодовування», його форми і показання до призначення.
6Штучне вигодовування немовлят. Класифікація та характеристика молочних сумішей для штучного вигодовування немовлят. Гарантійне коров’яче молоко. Техніка штучного вигодовування і критерії оцінки його ефективності. Прикорм і корекція харчування при штучному вигодовуванні. Добова потреба дитини в білках, жирах, вуглеводах та калоріях при штучному вигодовуванні
7 Змішане вигодовування. Техніка і правила догодовування. Молочні суміші, які застосовуються для догодовування. Схема змішаного вигодовування дітей першого року життя. Прикорм і корекція харчування. Потреба дитини в білках, жирах, вуглеводах та калоріях при змішаному вигодовуванні. Поняття про «вільне вигодовування», його форми і показання до призначення.
8 Організація та принципи раціонального харчування здорових дітей, старших одного року.
9 Закономірності вікових змін енергетичного обміну у дітей. Особливості нейроендокринної регуляції обмінних процесів у дітей. Загальні уявлення про хвороби обміну речовин. Особливості білкового обміну і семіотика його порушень у дітей.
10 Особливості вуглеводного та ліпідного обмінів у дитячому віці. Семіотика порушень обмінів речовин у дітей.
11 Вікові особливості водного і мінерального обмінів та кислотно-лужного стану організму у дітей. Порушення водно-мінерального обміну та клінічні прояви.
12 Вітаміни, їх значення для розвитку дитини. Значення вітамінів для обмінних процесів дитячого організму. Семіотика гіпо- та гіпервітамінозів у дітей.
13 Особливості ембріогенезу нервової системи і аномалії розвитку. Анатомо-фізіологічні особливості нервової системи. Оцінка стану нервової системи.
14 Семіотика уражень і основних захворювань нервової системи у дітей.
15 Морфологічні і функціональні особливості шкіри та її похідних у дітей. Особливості будови підшкірної клітковини. Загальна семіотика основних її змін. Семіотика захворювань шкіри і уражень підшкірної клітковини.
16 Особливості ембріогенезу кісткової системи. Анатомо-фізіологічні особливості кісткової системи у дітей. Семіотика уражень і захворювань кісткової системи.
17 Особливості ембріогенезу м’язової системи. Анатомо-фізіологічні особливості м’язової системи у дітей. Семіотика уражень і захворювань м’язової системи.
18 Анатомо-фізіологічні особливості системи дихання у дітей. Особливості ембріогенезу органів дихання і аномалії їх розвитку. Загальна семіотика уражень органів дихання у дітей.
19 Основні клінічні прояви захворювань дихальної системи. Синдроми дихальних розладів і дихальної недостатності,
20 Ембріогенез серцево-судинної системи і вроджені аномалії серця та судин. Особливості кровообігу у внутрішньоутробному періоді. Анатомофізіологічні особливості серця і судин у дитячому віці
21 Клінічні ознаки ураження серцево-судинної системи у дітей. Семіотика природжених і набутих захворювань серця і судин у дітей. Особливості ЕКГ і Ехо-КГ у здорових дітей різного віку
22 Ембріогенез системи крові. Особливості системи крові у дітей різних вікових груп. Клініко-гематологічна семіотика основних синдромів (анемічний, гемолітичний, геморагічний та ін.).
23 Захворювання системи крові у дітей (анемія, гострий і хронічний лейкоз, тромбоцитопенічна пурпура, гемофілія та ін.).
24 Ембріогенез травної системи і вроджені аномалії органів травної системи. Вікові анатомо-фізіологічні особливості системи травлення у дітей.
25 Семіотика уражень органів травлення та основних захворювань (гастрит, виразкова хвороба, холецистит, панкреатит) у дітей. Синдром «гострого живота».
26 Ембріогенез видільної системи і вроджені аномалії органів видільної системи. Анатомо-фізіологічні особливості органів видільної системи у дитячому віці.
27 Семіотика найбільш поширених захворювань сечової системи у дітей (пієлонефрит, гломерулонефрит, цистит та ін.). Семіотика мікроскопічних змін сечового осаду (протеїн-, еритроцит-, лейкоцит-, циліндрурія та ін.). Синдром гострої і хронічної ниркової недостатності.
28 Анатомо-фізіологічні особливості ендокринної системи у дітей. Семіотика синдромів гіпер- і гіпофункції окремих ендокринних залоз та захворювань ендокринної системи у дітей.
29 Анатомо-фізіологічні особливості, загальна семіотика захворювань імунної системи у дітей.
30 Предмет і місце педіатрії в системі охорони здоров`я, основні етапи розвитку

5 курс

Розклад лекцій для студентів 5 курсу медичного факультету №3 на осінній семестр 2018/19 н.р. (натиснути для перегляду)

Тематичний план лекцій для студентів 5 курсу медичного факультету №3

№ лекції Тема лекції
1 Цукровий діабет у дітей.
2Лікування цукрового діабету. Коми, невідкладна допомога.
3Диф. діагностика анемій у дітей.
4Хвороби кроточивості
5Асфіксія новонароджених. Алгоритм реанімаційних заходів в пологовій залі.
6Гемолітична хвороба новонароджених

Контактна інформація
01004, м. Київ, вулиця Л.Толстого, 10
тел. +38(044) 234-53-75
факс. +38(044) 235-53-45
nmu.ped4@gmail.com

© Кафедра педіатрії №4 НМУ імені О.О.Богомольця 2001-2015
Розробка та адміністрація сайту: Ємчинська Є.О.